Archetypy kobiecej mocy – zaproszenie do spotkania

Każda i każdy z nas w swym życiu wyrusza w pewnym momencie w podróż, którą nazwać można podróżą bohaterską. Nasze czasy pokazują, że bohater to nie tylko wojujący mężczyzna. W bohaterską podróż wyruszają kobiety. Kobiety mówiące głośno o sobie, swoich prawach, poszukujące swej tożsamości, sprzeciwiające się przemocy, odnajdujące siłę i autonomię. Niedawno pisałam o ścieżkach kobiecej siły, teraz chcę zaprosić Was – kobiety i mężczyźni, na spotkanie z archetypami kobiecej mocy i początek podróży bohaterki. Chcę wyjść poza wirtualny świat. Zapraszam na wykład – spotkanie w dwóch częściach 15 listopada oraz 01 grudnia w Sofie Literackiej w Katowicach.

Zetknięcie się z archetypowymi obrazami silnej kobiecości – czy to pod postacią bohaterek mitów czy bogiń – to inspiracja do poszukiwania w sobie siły, sprawstwa i autonomii. Podczas spotkania przyjrzymy się tym archetypowym obrazom, sięgniemy do swojej wyobraźni i porozmawiamy o kobiecej sile oraz kobiecej mocy (właśnie – siła czy moc?). Pierwsza część spotkania będzie poświęcona archetypom kobiecej siły i zgłębianiu żeńskiej energii.

W drugiej część spotkania będzie o podróży bohaterskiej, a ściślej biorąc –  podróży bohaterki, którą każda z nas jest. Wyruszenie w podróż w osobistym, biograficznym wymiarze łączy się z doświadczeniem, które można nazwać doświadczeniem granicznym. To moment, w którym kończy się jakiś etap życia i rozpoczyna kolejny. To wyprawa w nieznane. Porozmawiamy o wyjątkowym doświadczeniu odnajdywania w sobie bohaterki, o wzorcach mitu bohaterskiego i kobiecej w nim roli, o inspirujących nas bohaterkach i o szczególnym czasie, którego doświadczamy teraz, gdy kobiety budzą się z letargu i stają się bohaterkami swego losu.

Kilka konkretów:

Co? Na ścieżkach kobiecej siły – wykład połączony z mini warsztatem i dyskusją;

Kiedy? część I  Archetypy kobiecej mocy – 15.11.2016 godz. 18.00; część II Podróż bohaterki – 01.12.2017 godz. 18.00;

Gdzie? Antykwariat Sofa Literacka, Katowice, ul. Stawowa 3;

Koszt: 20 zł (za jedno spotkanie).

Oba spotkania są niezależnymi częściami i można przyjść na oba z nich lub tylko na jedno. Nie trzeba się nigdzie zapisywać, wystarczy przyjść 🙂 Zapraszam do posłuchania – podzielę się swoją wiedzą i refleksjami. Oba spotkania to jednak nie tylko wykład, ale przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pełna Kultura.

O mnie przeczytacie tutaj. Polecam też poczytać: dwa teksty mojego autorstwa tutaj  i tutaj oraz teksty dziewczyn tworzących blog Jajnik Ciemności, które piszą o sobie: „Chciałybyśmy być jak Joseph Conrad, tylko bez jądra”.


Na zdjęciu: William Blake, Hekate; Hekate to jedna z ciekawszych postaci greckiej mitologii uosabiająca niezwykłe sprzeczności.

Jeden komentarz na temat “Archetypy kobiecej mocy – zaproszenie do spotkania”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s