O mnie

ja

Anna Gierlińska – doktor filozofii, trenerka rekomendowana przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Prowadzę warsztaty edukacji ekologicznej i warsztaty filozoficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz warsztaty rozwoju osobistego.  Ukończyłam Szkołę Treningu Grupowego w Warszawie i polsko-niemiecki kurs Pedagogiki Dzikiej Przyrody.

 

Kim jestem, jakie są moje marzenia i wartości?

Moje marzenie:

Żyć w świecie, w którym coraz więcej jest ludzi, którzy pomagają sobie nawzajem, okazując sobie troskę, życzliwość i szczere zainteresowanie.

Żyć w świecie, w którym zwierzęta są wole i dzikie, w którym mogą żyć zgodnie ze swoją naturą i przynależną im godnością.

Żyć w świecie, w którym każdy może doświadczać piękna i majestatu dzikiej przyrody, nietkniętej ludzką ręką.

Być i współpracować z ludźmi, którzy podążając za swoją pasją czynią świat lepszym miejscem. Wspólnie działać dla rzeczywistej zmiany.

Celebrować codzienne czynności, delektować się prostymi rzeczami.

Być wdzięcznym, za to, co jest. Każdego dnia.

Podążając za tym marzeniem daję od siebie:

cierpliwość, otwartość, współczucie, pomysłowość, spokój, uważność, ciekawość świata, zaangażowanie, skupienie.

Moje przekonania, które każdego dnia wspierają mnie na tej drodze:

  1. Ludzkość robiła i robi najgorsze rzeczy, ale każdy pojedynczy człowiek ma w sobie potencjał wielkiego dobra.

  2. Środowisko, w którym jesteśmy, wpływ innych, kultura mogą albo utrzymywać nas w strachu i egoizmie, albo wspierać w nas odwagę i dobro.

  3. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, co złego dzieje się z planetą, ale zamrażają swoje uczucia, by tego nie widzieć. Ja też to robię. I Ty również. Wystarczy jednak stworzyć bezpieczną przestrzeń, by odczuwać trudne emocje, a uwolniona w ten sposób energia może zmienić wszystko.

  4. Nawet jeśli jest już za późno, by zatrzymać umieranie naszej planety, nawet jeśli istotnie jesteśmy w procesie agonii – warto umierać z godnością i robić to, co jest właściwe.

  5. Apatia nie wynika z obojętności, ale ze strachu przed cierpieniem.

  6. Światu potrzeba odwagi do tego, by czuć. By wyjść poza swoje obronne mury.

  7. Jesteśmy częścią większej całości, olbrzymiej tkaniny życia, trwającej od milionów lat. Potrzeba nam szerszego spojrzenia i właściwej perspektywy – przestrzennej i czasowej. Świadomości naszych współzależności.

  8. Potrzeba nam wdzięczności i doceniania tego, co jest. Wdzięczność jest olbrzymią energią, która nawet w obliczu największej apatii i najsilniejszego lęku, daje nam poczucie przynależności i bezpieczeństwa. Pozwala nam kwitnąć, nawet jeśli zewnętrzne warunki są najbardziej niesprzyjające.

 

Poprzez swoje życie i to, co robię pragnę pomagać  sobie i innym pełniej doświadczać swojego TU i TERAZ oraz uczyć się bycia bliżej Natury. Moim największym nauczycielem jest samo życie, takie jakim jest.

Inspiracją jest dla mnie dzika przyroda i wielu wrażliwych ludzi, których spotkałam na swojej drodze, a szczególną miłością są rzeki. Gdy siedzę nad rzeką widzę nieuchronność i niezmienność jej nurtu, będącego czystą zmiennością. Rzeka jest wielkim symbolem przepływu energii i emocji, biegu samego życia.

Pisząc te szczególne eseje, pragnę dzielić się impresjami, które moje subiektywne oko uchwyciło na moment, mgnieniami tej fascynującej, różnorodnej zmienności nurtu samego życia.

Zapraszam również do lektury innych moich tekstów – artykułów, recenzji, reportaży czy baśni. Można przeczytać je tutaj.

Reklamy

Płyń, płyń z nurtem płyń – życie to tylko sen

Szkoła podstawowa nr 29

Płyń, płyń z nurtem płyń - życie to tylko sen

Światło Pełni - Dorota Komasa

Poprzez Świadomą pracę z Ciałem, Umysłem i Duszą pomagam ludziom odkryć moc płynącą z cykliczności życia i zdarzeń.

Inne myśli

Mirosław Piróg

Z NURTEM ŻYCIA

Płyń, płyń z nurtem płyń - życie to tylko sen